Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

25 yıl sonra rahat nefes aldı

Antalya’da yaşayan 25 yaşındaki Bahri Dayan, burun tıkanıklığı ve akıntı şikayetiyle Atatürk Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz polikliniğine başvurdu.

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Erdem Atalay Çetinkaya tarafından muayene edilen Dayan’a ‘koanal atrezi’ (Burnun doğumsal tıkanıklığı) tanısı konuldu. Endoskopi cerrahi yöntemiyle ameliyat edilen Bahri Dayan’ın burun delikleri başarılı bir operasyonla açıldı.

Doç. Dr. Erdem Atalay Çetinkaya, burnun doğumsal tıkanıklığının, geniz ve burun arasında bulunan, burnun genize açılan deliklerinin anne karnında açılması gereken süreçte açılmaması ve doğumda kapalı kalması durumu olduğunu söyledi.

Bahri Dayan’a da aynı tanıyı koyduklarını ifade eden Çetinkaya, Tıkanıklık nedeniyle rahat yemek yiyemediğini, kaliteli uyku uyuyamadığını söyledi. Hastayı bu sıkıntılı durumdan kurtarmak amacıyla ameliyatını gerçekleştirdik. Böylece hastanemizde ilk kez bu tür bir vakanın endoskopik cerrahi yöntemiyle ameliyatını yapmış olduk dedi.

Bahri Dayan ise Ameliyat sonrası sanki ilk kez nefes alabildiğimi hissettim. Yediğim yemeğin bile tadını yeni alıyor gibiyim diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Bir kase çeri domates... başlıklı makalemizde b6, böbrek ve domates hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri