Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Günde 3 tane yiyin, bakın vücudunuzda neler oluyor

Hurmada A, B ve C vitaminleri, kalsiyum, demir ve 10 farklı mineral bulunur.

Yapılan araştırmalarda, yarım bardak nar suyu ve üç hurma tükettiğiniz takdirde kardiyovasküler rahatsızlıklara yakalanma şansınızın neredeyse sıfır olduğu görüldü.

Enerji verir

Hurmanın sindirimi çok kolaydır ve tüketiminin ardından aniden enerji verir.Tıpkı kuru yemişler gibi hurmalar harika atıştırmalıklardır. Hurmanın içinde früktoz size bitmek bilmeyen enerji verir. Hurmadaki vitaminler ise beyninizin daha iyi çalışmasını sağlar.

Damar tıkanıklığıyla savaşır

Nar suyu ve hurmanın aynı anda tüketilmesinin damar tıkanıklığına iyi geldiğini savunuluyor. Damar tıkanıklığı beraberinde kalp krizini getirdiğinden son derece ölümcül bir rahatsızlık ve hurma buna çözüm olabiliyor.Damar tıkanıklığına en iyi gelen şey ise aslında hurmanın çekirdeği. Çekirdeği toz haline getirip tüketmeniz gerekiyor.

Karaciğeri güçlendirir

Hurmalar, magnezyum kaynağıdır. Daha iyi hücreler ve karaciğer için de magnezyum şarttır. Hurmanın, karaciğer fibrozu ve siroza iyi geldiği belirtiliyor.

Gözlerinizi keskinleştirir

A vitamini açısından zengin olan hurmalar gözünüzün sağlığı için çok önemlidir. Hurma aynı zamanda cilde de çok iyi geliyor.Gece körlüğü veya karanlıkta net görememekten şikayetçi misiniz? Hurmanın içinde yer alan A vitamini ile gözlerinizi sağlığına kavuşturabilirsiniz.

Sindirimi güçlendirir

Hurmada bulunan nikotinik asitin bağırsak rahatsızlıklarına iyi geldiğini biliniyor. hurma tüketiminin sindirime yardımcı olan iyi bakterilen çoğalmasını sağladığı belirtildi.Hurmalar ayrıca lif kaynağıdır. Kabızlık sorunu çekenlerin hurma yemesi önerilir.

Ağrıları geçirir

Kulağa tuhaf gelebilir ancak magnezyum içeren hurma, ağrıları geçirir ve terlemeyi önler. Magnezyum doğal kas gevşetici olduğundan ayrıca stres kaynaklı baş ağrılarını da iyi gelir.

Daha iyi uyumanızı sağlar

Uyumadan önce hurma yemeyi deneyin. Triptofan adındaki amino asit açısından zengin olan hurma, tüketilmesi halinde serotonin salgısını hızlandırır ve rahatça uyumanızı sağlar.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Reçetelerin dörtte biri antibiyotik başlıklı makalemizde antibiyotik, enfeksiyon ve SAĞLIK Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir