Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hakkari’de 53. Kütüphane Haftası etkinlikleri

Kütüphane Haftası” nedeniyle bir program düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Kültür ve Turizm Müdürü İdris Ağacanoğlu, Vali Cüneyit Orhan Toprak’ın eşi Dr. Funda Toprak, Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun ile öğrenci ve öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü İdris Ağacanoğlu tarafından açılış konuşması gerçekleştirildi.

Okumanın yararlarıyla ilgili slayt gösteriminin ardından İstanbul Beşiktaş Kültür Merkezinin (BKM) Hakkarili sanatçıları Ersin Korkut, Hamdi Kahraman ve Metin Keçeci’nin kütüphane kutlama mesajları izletildi.

Çeşitli okullardaki öğrencilerin şiir dinletisi ile devam eden programda, en çok kitap okuyan öğrencilere ödülleri verildi.

Daha sonra Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun tarafında katılımcılara okumanın yararları ile ilgili konferans verildi.

Kitap sergisi ile verilen ikramların ardından son bulan programın 27 Mart- 3 Nisan tarihleri arasında farklı etkinliklerle devam edeceği öğrenildi.

Bir önceki yazımız olan Hakkari’de gerçeği aratmayan tatbikat başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri