Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hakkari’de ağaçlandırma çalışması

Hakkari Belediye Başkanlığı tarafından kent genelinde hummalı bir çalışma başlatıldı. İçme suyu şebekesinden altyapıya kadar hummalı bir çalışmanın başlatıldığı kentte, geçit vermeyen şehir içi yollara ise geçici olarak stabilize malzemesi dökülüyor. Haziran ayından itibaren ise şehir içi yollara sıcak asfalt döküleceği belirtildi.

Hakkari Belediye Başkanlığı yetkilileri, kenti yeşillendirme ve ağaçlandırma projesi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Hakkari’ye gönderilen ve boyları 6 ile 7 metreyi bulan ağacıların dikimine başlandığını söyledi. Yetkililer, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerekli yeşillendirme çalışmalarına başlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Hakkari’yi Yeşillendirme ve Ağaçlandırma Projesi’ kapsamında gönderdiği yaklaşık 2 bin 500 adet ağaç; Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından mezarlık ve uygun görülen alanlarda toprakla buluşturuldu. Dikilen ağaçların boyları 6 ile 7 metreyi bulmaktadır. Bu ağaçlar Sümbül, Kalealtı, Kırmızı Kümbet, Gazi, Merzan ve Berçelan mezarlığına dikildi. Ayrıca bunun dışında Kadın Parkı, Tekser Cami önü, Bulak Mahallesi su deposu etrafı, Milke Gazi Semtindeki eski su deposu alanı, Yeni Mahalle su deposu etrafı, okul bahçeleri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bahçesi ve diğer uygun görülen alanlara dikilecektir. Hakkari Belediye Başkanlığı olarak da tüm vatandaşlarımızı birer ağaç dikmeye davet ediyoruz. Bu ağaçlandırma çalışması, kentimizi kışın hava kirliliğinden yazın ise tozdan kurtaracağını umut ediyoruz” şeklinde konuştular.

Hakkari’de ilk defa ıhlamur ağacı dikildi

Hakkari’deki bazı vatandaşlar ise, kentte ilk defa her derde deva olan ıhlamur ağacının dikilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler. Hakkari’yi yeniliklere kavuşturan Başkan Vekili Cüneyt Epcim ve ekibine teşekkür eden vatandaşlar, yaşanılır ve temiz bir Hakkari için geceli gündüzlü çalışan belediye yetkililerine teşekkür ettiler.

Bir önceki yazımız olan Yüksekova’da yol yıkama çalışması başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri