Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hakkari’de temel atma töreni

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen temel atma ve orman köylülerine sertifika dağıtım törenine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, AK Parti İl Başkanı Nurettin Fırat ile kurum amirleri ve yüzlerce vatandaş katıldı. Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak ve Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim’in ardından kürsüye çıkan Bakan Veysel Eroğlu, DSİ tarafından inşa edilecek 2 adet taşkın koruma tesisi, 2 adet ulaşım yolu ile OGM tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak 1 adet tesisin temelini atmak üzere toplandıklarını söyledi. Bakan Eroğlu, “Hakkari programı kapsamında Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 4 adet ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak bir adet tesisin temelini atacağız. Toplu temel atma merasimi ile temeli atılacak 5 adet tesisin yatırım bedeli ise 38 milyon TL’yi buluyor. Program kapsamında Hakkari’de 7 aileye gelir getirici tür ve 4 aileye Orköy sertifikası vereceğiz. Temelini atacağımız tesisler ile 6 mahalle ve 1 köy taşkın zararlarından korunacak. 13,6 kilometre yol, 1 adet köprü ve 34 menfez inşa edilerek vatandaşların ulaşım yolu sağlanacak. Ormancılık projeleri ile de Hakkari’de ormanlık alanlar artırılarak toprak muhafazası sağlanacak” diye konuştu.

Bakan Eroğlu, temel atma töreninin ardından orman köylülerine sertifikalarını dağıttı. Vatandaşlara ücretsiz olarak badem ve ceviz fidelerinin dağıtıldığı programın ardından Bakan Eroğlu, helikopterle Yüksekova ilçesine geçti.

Bir önceki yazımız olan MHP Grup Başkan Vekili Akçay Hakkari’de başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri