Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hakkarili kayakseverlerin telefon şebekesi çilesi

Hakkari’de kış turizminin tek merkezi olan Merga Bütan Kayak Merkezine hafta sonları akın eden yüzlerce vatandaş, telefon ve internet sıkıntısı yaşıyor.
Hakkari’ye 12 kilometre mesafede bulunan 2 bin 800 rakımlı Merga Bütan Kayak Merkezi hafta sonu kayakseverlerin akınına uğruyor. 8 saat boyunca doyasıya vakit geçirdikleri kayak merkezinde baz istasyonu olmadığı için şebeke sıkıntısı çektiklerini ifade eden kayakseverler, adeta dünyayla bağlantılarının kesildiğini söyledi. Her yaştan insanın akın ettiği kayak merkezinde, cep telefonlarıyla sadece fotoğraf ve video çeken kayakseverler, bu özel anlarını internet olmadığı için sosyal medya hesaplarında paylaşamadıklarını belirtti.
Altı aydır Hakkari’de hemşire olarak görev yapan Antalyalı Ezgi Koç, arkadaşlarıyla hafta sonunu kayak merkezinde geçirdiklerini söyledi. Koç, “Burada güzel aktiviteler var. Ancak çektiğimiz fotoğrafları ve videoları canlı yayında paylaşamıyoruz. Hikayemizi atamıyoruz. Üstelik burası riskli bir bölgedir. Ailemize ulaşmakta sıkıntı çekiyoruz. Yetkililerden ricamız, buraya bir baz istasyonunun kurulmasıdır” diye konuştu.
Talha Armanç Tansu ise sürekli kayak merkezine geldiklerini, ancak telefon şebekeleri çekmediği için iletişimde büyük sıkıntılarla karşılaştıklarını belirtti. Batıdaki kayak merkezlerinde telefon ve internet sorununun yaşanmadığına dikkat çeken Tansu, “Burada güzel eğleniyoruz. Ancak fotoğraflarımızı sosyal medyada paylaşamıyoruz. Uludağ ve Palandöken’e gittiğimizde iletişim sorunu yaşanmıyor. Orada istediğimiz an istediğimiz fotoğrafı paylaşabiliyoruz. Yetkililerden ricamız, bir an önce kayak merkezimize baz istasyonunun kurulmasıdır” ifadelerini kullandı.
Zeki Bilgi isimli vatandaş da, haftanın üç-dört gününü kayak merkezinde geçirdiğini kaydederek, en büyük sıkıntılarının burada telefon şebekelerinin çekmemesi olduğunu söyledi.
Hafta sonu arkadaşlarıyla kayak merkezine gelen Zilan İdem isimli genç kız da, çektikleri fotoğrafları anında sosyal medyada paylaşamamaktan yakındı.

Bir önceki yazımız olan PKK’ya götürülmek istenilen 54 adet kalaşnikof dürbünü, 62 adet kalaşnikof silahına monte hamlesi ele geçirildi. (yeniden) başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir