Hakkari Haberleri, Hakkari Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Şehit astsubaya uğurlama töreni düzenlendi

Şehit Tank Yarbay İhsan Ejdar Operasyonu kapsamında dün ilçenin İkiyaka/Düztepe mevkiinde helikopterden personel ve malzeme indirilmesi sırasında bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan ateş sonucu başından yaralanan evli ve iki çocuk babası Gökhan Altınalana, kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit düşmüştü. Şehit Altınalana için Hakkari Dağ ve Komando Tugayında düzenlenen uğurlama törenine Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Yüksekova Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Emniyet Müdürü S. Suvat Dilberoğlu, Hakkari Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Durankaya Belediye Başkanı Fatih Keskin, AK Parti İl Başkanı Nurettin Fırat, vali yardımcıları ve kurum amirleri katıldı. Saygı duruşunun ardından şehidin öz geçmişi okundu.

“Kanı yerde kalmadı”

Törende konuşan Yüksekova Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, şehidin kanının yerde kalmadığını belirterek, “Bu bölgede hakikaten karapilot sınıfından ve teknisyen sınıfından olan personelimiz, kahramanca mücadele vermektedir. Dün hakikaten tarihe not düşecek, onun örneğini beraber gördük. Tabi şehit vermeyi gönlümüz istemez, ama alın yazısı buymuş. Arkadaşımız önce yaralandı, sonra da Hakk’ın rahmetine kavuştu. Kanı yerde kalmadı. Dün Hakk’ın rahmetine kavuşmadan önce 22 terörist İkiyaka bölgesinde etkisiz hale getirildi. Bugün de bir başka bölgede 4 terörist etkisiz hale getirilerek şehidimizin kanı yerde kalmamış oldu. Bu mücadele, tümen komutanı olarak ben şehit olsam dahi sonuna kadar devam edecek. Bu topraklarda vatandaşlarımız, her bireyimiz özgür olarak yaşayacaktır. Bunun içinde Türk Silahlı Kuvvetleri, güvenlik güçlerimiz elinden ne geliyorsa, onlara hangi görev tebliğ edilmişse gereğini yerine getirecektir. Şehidimizin ruhu şad olsun, Allah rahmet eylesin” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından İl Müftüsü Faruk Gürbüz’ün okuduğu duaların ardından şehidin naaşı helikoptere alınarak, memleketi Niğde’ye uğurlanmak üzere Van’a gönderildi.

Bir önceki yazımız olan Başkan Karahanlı 10 bin broşür dağıttı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri